Příjemná voda

Vždycky jsem si říkala, že mi na zahradě chybí nějaký krásný bazén. Nejsem sice náročná, i když mi to stále moje rodina říká, a to hlavně také můj přítel. Můj přítel mi stále dokola opakuje, že jsem velice náročná a že bych to měla změnit. Jenomže abych pravdu řekla, tak mně se nic měnit nechce. Protože podle mého názoru já vůbec náročná nejsem, protože si přijdu taková úplně středně náročná. Nevím jak vy, ale jenom proto, že bych si přála menší bazén na zahradu, tak to přeci neznamená, že bych byla náročná. Podle mě, kdybych byla náročná, tak bych chtěla mít na zahradě veliký bazén, a ještě k tomu chtěla jet na dovolenou na měsíc k moři.

Čistá voda je základ.

Tohle ale raději necháme být, protože na dovolenou by se určitě těšil každý. A tady chci se bavit hlavně o tom, když si pořídíte na zahradu bazén. Nebo už máte na zahradě bazén? Pokud máte na zahradě už bazén už nějaký ten rok, tak samozřejmě také máte nějakou bazénovou chemii anebo hadice do bazénové filtrace. Pokud vůbec nevíte, se to bazénová filtrace a proč byste potřebovali hadice k bazénové filtraci, tak se podívejte na webové stránky chlorito.cz, kde se dozvíte více informací o tom, jak pečovat o bazén nebo jaké mít bazénové příslušenství.

Hadice pobaví všechny.

Moje kamarádka si tehdy vůbec žádné bazénové příslušenství nepořídila. Neměla ani hadice k bazénové filtraci, takže si jistě dokážete představit, jak ta voda za týden vypadala. Byla taková zakalená, že to bylo úplně nelákavé. A za další dva týdny ta voda v bazénu byla už zelená, a tak divně smrděla, že tam se opravdu nedalo koupat. Takže kamarádka si nakonec objednala plovák do bazénu a chlór a také hadice k bazénové filtraci, aby měla klid. V mém článku se mnou vidím že dozvědět, že k bazénu Doporučuji další bazénové příslušenství jako například chlor a také kvalitní hadice k bazénové filtraci. A hadici k bazénové filtraci koupíte v různém provedení a také v různé cenové relaci. Takž si jistě vyberete tu svou oblíbenou.

Oslava bez dortu?

Tradice dávání doru k narozeninám je velmi stará, a dodnes se jí držíme. Většina rodin sice tuto tradici drží hlavně u malých dětí, protože vidět jejich rozzářené oči, když se před ně postaví dort ve tvaru jejich oblíbené pohádkové postavy, je jedna z nejlepších věcí na světě. Někdo zvládne dort upéct sám, ale mnoho rodičů dává přednost možnost nechat si dort upéct na zakázku.

dort narozeniny

Pokud chcete aby dort vypadal jak má, určitě je potřeba dbát na to, abyste vybrali někoho, kdo dorty umí opravdu péct. V opačném případě můžete být v den předávání dortu pořádně nemile překvapeni. Na internetu najdete celou řadu recenzí, kde si můžete často prohlédnout i fotografie dortů. Pak snadno najdete cukrářku či cukráře, kteří požadovaný dort zvládnou.

Móda se nevyhýbá ani dortům. Dříve byly v módě dorty z ořechového korpusu, které se zdobily čokoládovou polevou a máslový krémem. Takové dorty dělávaly naše babičky. V posledních letech byly v módě dorty potažené fondánem. Tento druh dortu je oblíbený právě mezi dětmi, protože z fondánu se dají vytvarovat jejich oblíbené postavičky. V současné době je v módě zcela jiný druh dortu. Už se tolik nepoužívá fondán, protože je příliš sladký a nezdravý. Oproti tomu se vrací do módy ovocné dorty ozdobené jedlým papírem. Je jen na vás jaký dort zvolíte. U dortu na zakázku si můžete vybrat korpus i náplně.

dort svíčky

Co by to bylo na dort pro dítě, kdyby na něm chtěly svíčky na dort? Děti milují když si můžou svíčky sfouknout a něco si u toho přát. Na trhu je velké množství dortových svíček, které můžete na dort naskládat a díky kterým bude dort vypadat zase trochu jinak. Existují svíčky ve tvaru čísel, barevné svíčky, a dokonce můžete natrefit na svíčky, které mění barvu během hoření. Ať vyberete jakékoliv, děti z nich budou nadšené, protože je to něco co nevidí každý den.

Jak naučit děti nebát se vody

Je v létě něco lepšího než pobyt v chladné vodě rozsáhlého zahradního bazénu do země bazenygluc.cz teplotách několika desítek stupňů Celsia? Možná ano, ale takové věci byste hledali jen velmi těžko. Stále panující vedro, nedýchatelný vzduch a rozehřáté chodníky – to je klasický obraz léta ve městě. Pravděpodobně si i vy přejete v těchto chvílích mít možnost se ochladit, zvláště v případě, že vašemu nadřízenému slovo klimatizace nic neříká. Ochladit s sebou do příjemnější studené vody bazénu můžete vzít ale i vaše potomky. A pokud budou umět plavat a ve vodě se pohybovat bez obav a nutné pomoci, bude jim tu s vámi ještě lépe.

Skok chlapce do bazénu

V případech, kdy se dítě bojí vody jako čert kříže, máte ale ještě šanci jej tohoto strachu zbavit a tím ho přivést třeba k prvním plaveckým tempům. A jakými způsoby si k tomu můžete dopomoci? Pomalým postupem rozhodně nic nepokazíte. Jestliže máte v plánu řídit se totiž při budování vztahu k vodě u vašeho dítěte heslem, že nejlepší léčba je šok, v převážné většině případů si moc nepomůžete a dítěti se ve vodě moc líbit nebude. Velkým pomocníkem může být prostředí domácího zahradního bazénu, kde máte vše pod kontrolou a dítě je navíc navyklé jej minimálně v letních měsících vidět.

Chlapec ve vodě

Začněte pomalu v malé hloubce, nejlépe úplně na mělčině a dopřejte dítěti dostatek času na to, aby poznalo, že voda s nutnou dávkou opatrnosti není nebezpečná. Můžete zapojit různé pomůcky (bez kterých se ale naprosto s přehledem obejdete) a sázkou na jistotu jsou hry a zábavné aktivity, díky kterým se dítě s vodou seznámí jednoduše a mnohem lépe. Naopak se snažte vyhnout plavacímu kruhu a jako podporu volte spíše rukávky či plavací pás. Uvidíte, že s patřičnou dávkou nadšení, zábavy a mnoha pronesených povzbudivých slov se dítě ve vodě zabydlí. A třeba z něj i vychováte zapáleného plavce.

Doba koupání

Kdopak by se netěšil. Jen ti, kdo bazén nemají, nebo nesnášejí vodu. Ale je snad někdo takový? Mohu vás ujistit, že ano. Poznal jsem takových lidí dost a i já se mezi ně částečně počítám. Rád u vody pobudu, ale potřebu do ní lézt, pokud nemusím, nikdy nepociťuji. Už od dětství. Tam, kde se ostatní s nadšením vrhali na vodní hrátky, jsem stál já stranou a raději si našel jinou zábavu. Ale jak psáno výše, takových lidí není zase tak hodně, takže je v tomto článku vůbec nebudeme brát v potaz. My se podíváme na majitele bazénu jako takové.

koupání v bazénu

Každý, kdo jej má, by měl mít také patřičnou výbavu. Jsou to věci, které nejsou k provozu nutné, ale přece jen…

Když to vezmeme kolem a kolem, tak není nutná ani filtrace. Voda vydrží i bez ní. Otázka zní jak dlouho a kdy se stane nebezpečnou pro zdraví. Tím nemyslím, že by se v bazénu někdo utopil, ale citliví jedinci mohou mít problém s pokožkou a tak podobně. Voda je pak špinavá a prach, který se usazuje na dně ji krásně zakalí. Takovou břečku v bazénu jistě nikdo nechce. Proto má filtraci puštěnou a kontrolovanou. Také používá patřičné přípravky, které ničí neviditelné bakterie. Totiž, ony viditelné jsou, ale ne pouhým okem.

žebřík do bazénu

Filtraci je nutno pomáhat, a tak je nutno sbírat hrubší nečistoty síťkou. A k té neodmyslitelně patří teleskopická tyč. S ní se pak krásně pracuje i ve velkém bazénu. Pokud máte jen ten malý, kulatý s tou nafukovací manžetou, je vám, pravda, tato tyč platná jako mrtvému zimní ponožky. K velkým bazénům však neodmyslitelně patří. Jde tu také o skladnost tohoto nářadí. Násada by měla být dlouhá, a pokud to není teleskop, jsou problémy s jejím umístěním. Pohodit ji jen tak na zem? Nu, i to může být, ale přece jen… Pokud byste chtěli takovou tyč, tak můžete kliknout na odkaz, který je umístěn výše v článku. Budete přeneseni tam, kde si ji můžete objednat.

Kouzelné předzahrádky

Máte-li rodinný dome a u něho zahradu, je velmi pravděpodobné, že na zahradě nemáte jen trávník, ale budete mít i záhonek, ať už na zeleninu nebo jen na okrasné kytičky a stromečky. Mnohé rodinné domky mají úplně neskutečné předzahrádky. Je to prostor mezi brankou v plotě a vstupem do domu. Chodníček, který je lemovaný třeba levandulemi, mulčovací kůrou vysypaný kruh nebo ovál a v něm cypřiše i cypřišky, jalovce či jiné jehličnaté tvarovatelné stromečky. Nebo třeba skalka, na které najdete rozkvetlé skalničky od časného jara až do prvních zimních mrazíků.

hadice

Založení takových předzahrádek je otázka volného času, který jejímu založení chcete obětovat. Není to až tak otázka peněz, protože při troše šikovnosti si vše poryjete sami, kameny na skalku či lemování chodníčků si můžete donést od řeky a některé kytičky si můžete donést přímo z přírody, pochopitelně ne ty, které jsou chráněné nebo v chráněné krajinné oblasti.

Pokud už ale máte předzahrádku založenou, nebude vás už stát tolik práce, jako vám přinese krásy. Sem tam je potřeba vytrhat plevel, na jaře možná dokoupit nějakou kytičku, která v tuhé zimě umrzla, ale jinak stačí jen v parném létě předzahrádku zalévat. A co potřebujete k zalévání? Hadici a vodu.

hadice

Zahradní hadice by neměla chybět u žádného rodinného domku. Použijete ji nejen k zavlažování zahrady, ale také pokud máte bazén hadice přijde vhod. A určitě máte i auto, takže hadice na umývání auta, to je způsob jak ušetřit za myčku. A kde vzít vodu? Na zalévání zahrádky ideálně tu, která vám naprší na střechu a kterou bude chytat na nádrže, třeba di IBC kontejneru. Předzahrádka před domem je potěšení pro oko nejen pro obyvatele domku, ale i pro všechny, kteří prochází nebo projíždějí kolem a nezřídka je donutí sesednout z kola a předzahrádku se prohlédnout důkladně.

Tak ať vám všechno kvete a roste.

Zabavte své děti efektivně!

Nemusíte se stydět za to, že se někdy jako rodič chcete zbavit svých dětí, protože je to naprosto přirozená reakce na rodičovství. Každý člověk někdy totiž potřebuje čas pro sebe a je pravda, že rodiče celkově nemají moc času na to, aby se rozvíjeli a někdy je to potřeba se jen tak do sebe uzavřít a přemýšlet nad životem a podobně. Uvědomit si, co jako rodič děláte špatně, co byste měli ve výchově změnit a podobně. To doporučujeme naprosto každému rodiči, protože to, že jste rodiče neznamená, že jste dobří rodiče. To je naprostá blbost, musíte se k tomu sami vypracovat, a právě k tomu potřebujete dostatek času pro sebe. Je tedy naprosto normální, že chcete volný čas bez dětí. Děti jsou totiž někdy zlo. Jak ale takový čas pro sebe získat?

houpačka

Někdy je třeba také trochu přemýšlet, co by děti mohlo tak samotné bavit. Vždy je ale lepší myslet na více dětí, protože pokud budou spolu, tak se zabaví mnohem lépe než samy. Přizvěte tak třeba kamaráda vašeho dítěte. Sice je to další starost, ale mnohem snadněji se spolu zabaví a nechají vás v klidu, obzvlášť pokud doma třeba máte konzole na hry pro dva, to máte jistotu, že se jich zbavíte klidně i navždy. https://www.databazeknih.cz/knihy/navzdy-provence-20786 Pokud je ale chcete poslat ven, určitě využijte dětského hřiště a houpačky pro dvě děti v něm. Houpačka je totiž pro děti nejlepší věc na celém hřišti, nebo ještě také skluzavka. Pokud máte takové hřiště, tak toho využijte.

hřiště

Obecně můžete svým dětem pustit také nějakou pohádku, televize je pro ně jako droga, to si pište. Někteří rodiče ale nechtějí své děti učit na televizi a takhle je zabavit. Pokud jste jedním z nich, tak jediné co, tak je třeba nastavit nějaké hranice a režim, jak dlouho se děti smí dívat na pohádku a kdy už třeba nesmí, takhle docílíte toho, že dítě bude spokojené, že se dívá, ale zároveň z něj nebude žádný rozmazlenec, který se na pohádku musí dívat neustále.

Menstruace je věda…?

Menstruace je téma, které hýbe společností. Je to sice normální věc, ale provází ji tabu ohledně pomůcek. Právě menstruační pomůcky jsou zcela běžnou součástí života mnoha žen, a proto by se o nich měl mluvit zcela otevřeně. Najdete reklamy na vložky i tampony a to v tisku i televizi, ale co se týče jejich vlastností, o nich se příliš nemluví. Nemluví se hlavně o alternativách klasických vložek a tamponů, které jsou obrovským problémem pro životní prostředí.

žena v kalhotkách

Drahé a neekologické
Ekologie je téma, se kterým se setkali v posledních pár letech asi všichni. Je celá řada věcí, které ekologii škodí, a jsou to věci, které mnoho lidí používá dnes a denně. Ano, patří mezi ně i menstruační pomůcky. Vložky a tampony obsahují příměsi plastu, takže se ve volné přírodě určitě nerozloží. Musí se spalovat a to je právě problém, který je potřeba také začít řešit. Existují náhrady, o kterých se ale v mainstreamu moc nedozvíte. Jde o

  • Kalíšky
  • Kalhotky

Kalíšky jsou skvělou volbou pokud jste zvyklá na tampony. Nejsou ale příliš vhodné pro mladé slečny, které teprve začínají menstruovat. Používají se stejně jako tampon, jen se po použití nevyhodí ale vylejí a mohou se používat znova. Občas je potřeba kalíšek dezinfikovat vyvařením ve vodě, což jsou důvody, proč tolik žen odmítá tuto variantu.

vložky a tampony

Existují české menstruační kalhotky Myfemini, které fungují obdobně jako vložky, jen jsou to kalhotky a po použití se rovněž perou. Nejde o nic nehygienického. Jen si vzpomeňte na to, co všechno už jste v pračce prali. Kalhotky se dají používat opakovaně, a díky tomu neprodukujete žádný odpad navíc. Jejich pořizovací cena je sice trochu vyšší, ale jsou pohodlné, pojmou všechny tekutiny i zápach a koupíte je v několika barvách a střizích. Oproti jiným výrobcům české kalhotky nejsou jen černé s vysokým pasem, ale i krajkové.

Jak se v létě osvěžit pitným režimem?

Léta u nás bývají za poslední roky velmi krušná. Teploty jsou na vysoké úrovni, AV půlce léta už všichni doufáme, že brzy přijde podzim, a budeme se moci trochu schladit. Vysoké teploty ale většinou přetrvávají dlouhé měsíce. Proto každý z nás hledá způsob, jak se osvěžit. Během léta bychom neměli zapomínat na pitný režim, který je v těchto měsících důležitější než kdy jindy. Měli bychom se snažit vypít za den co nejvíce tekutin, ale těch správných. Pojďme se podívat, jaké nápoje vám pomohou se během letních dnů osvěžit.

ledová kávas

Ledová káva

Jste milovníky kávy? Pak zkuste vyměnit šálek horké kávy za ledovou kávu. Určitě jste si ji někdy dávali v kavárně nebo v různých restauracích, ale ledovou kávu si snadno připravíte i sami doma. Stačí si uvařit espresso a nechat ho vychladit. Vezměte si vysokou sklenici, nejlépe třeba termo sklenici na latte, která vám pomůže udržet studenou teplotu nápoje, přidejte několik kostek ledu a mléko. Pro milovníky sladkého je možno nápoj dosladit, nebo přidat nějaký sladký sirup do kávy.

Ledový čaj

Někdo možná nemusí ledovou kávu, ale ledový čaj milují téměř všichni. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Na ten úplně nejobyčejnější vám postačí váš oblíbený čaj, který uvaříte, dáte vystydnout do lednice, přidáte citron, něco na oslazení a třeba lístky máty. A osvěžující zdravý nápoj máte na světě.

ledový čaj

Voda s ovocem

Určitě víte, že voda se doporučuje jako základ našeho pitného režimu. Čistá voda nám dodá potřebnou hydrataci, nemá žádné kalorie, a nejlépe zažene žízeň. Někdo má možná problém s tím, že voda nemá žádnou chuť. To jde ale snadno napravit. Připravte si džbán studené vody, a nakrájejte do něj všemožné ovoce. Skvělé jsou například citrony, pomeranče nebo bobulovité ovoce, jako maliny nebo borůvky. Přidat můžete i třeba mátu, která dodá vodě osvěžující chuť.

Vařte lépe

Umíte vařit?
Nezáleží na tom, jestli je vaší parketou tradiční česká kuchyně plná omáček, nebo jestli jste spíš fanda italské kuchyně. Záleží jen na tom, co má vaše rodina ráda. Je samozřejmě dobré jíst tak nějak vyváženě a nepřehánět to s nezdravými jídly, ale to všichni víme, a snad se tím i řídíme. Při vaření je potřeba mnoho ingrediencí. Velmi častou ingrediencí je tuk. Bez něj nelze připravit celou řadu pokrmů, ať už zdravých nebo tučnějších.

olej v lahvi

Co jste naposledy vařili? Těstoviny s omáčkou nebo třeba hovězí na smetaně? Určitě jste potřebovali tuk. Někdo používá sádlo, ale mnoho lidí používá jen a pouze olej. Obyčejný stolní olej v posledním roce pěkně zdražil, a chuťově není nic moc. Slunečnicový by ještě šel, ale ten řepkový za moc nestojí. Je lepší používat kvalitní oleje, protože jejich chuť se samozřejmě odráží na kvalitě a chuti výsledného jídla.

Můžete vyzkoušet například olivový olej https://www.olivum.cz/olivovy-olej/, který pochází z přímořských států. Hlavními pěstiteli je například Řecko, Itálie a Španělsko. I na dovolené tady můžete najít olivové háje, kde najde i velmi staré olivovníky. Olivy se lisují do podoby oleje v lisovnách. Obecně se dá říct, že je velmi těžké najít opravdu nekvalitní olivový olej, protože tyto národy jsou na něj pyšné. Je to pro ně něco jako například pro nás zmíněné sádlo. I my jsme rádi, když můžeme dát cizincům ochutnat chleba se sádlem, protože to považujeme za naše klasické jídlo. Doba je sice trochu jiná, ale v řadě krajů jde stále o velkou lahůdku.

olivový olej

Pokud rádi vaříte a občas něco usmažíte, nemusíte se bát používat olivový olej ani ke smažení. Existují přímo tyto oleje určené ke smažení, abyste se nemuseli bát toho, že smažením nesprávného olivového oleje přijdete o cenné látky. Skutečně luxusní olej vám bude chutnat i jen nakapaný na bagetě. Skutečně jsou tak vynikající.

Jaká je práce krejčího?

Naprosto každá práce na světě má svůj důvod, díky kterému existuje. Žádná totiž neexistuje jen tak pro nic za nic, zkrátka veškeré profese mají v dnešním světě své uplatnění a neexistují jen tak pro srandu králíků. Každá práce nám k něčemu je a něčemu nám pomáhá, takže byť nám nějaká práce může přijít naprosto nepotřebná, tak ve skutečnosti hraje opravdu velkou roli a je to dost důležitá práce. A výjimka není ani krejčí, který byl sice nejvíce rozšířen dříve, ale i nyní hraje svou roli ve světě profesí. Je to řemeslník, který se specializuje na šití oblečení a dalších textilních výrobků.

šicí stroj

Jeho práce zahrnuje nejen samotné šití, ale také návrh a tvorbu střihů, výběr vhodného materiálu a případné úpravy již hotových kusů, takže to neznamená jen že šije předem navrhnuté návrhy. To samozřejmě také, ale většinou krejčí i upravují návrhy, případně sami vytváří nové. Krejčí pracuje se šicím strojem, ale také s různými dalšími nástroji, jako je nastavitelná krejčovská panna prima-obchod.cz, metr a nůžky. Práce krejčího začíná s návrhem a výběrem materiálu, což je takový základ pro celé šití. Bez návrhu nic nikdo šít nemůže. Krejčí se musí nejprve poradit s klientem, což může být jednotlivec, společnost nebo dokonce celebrita na nějaký červený koberec nebo tak.

nit

Musí zjistit jejich přání a potřeby a poradit jim, jaký materiál a střih budou nejvhodnější pro danou příležitost nebo účel. Poté vytvoří střih, který bude odpovídat přesně požadovaným rozměrům a tvarům klienta. Nejdůležitější na této profesi je opravdu odhadnout, co danému klientovi sluší. Když má krejčí hotový střih, může začít samozřejmě se šitím. S pomocí šicího stroje spojuje kusy látky dohromady podle střihu, což může trvat několik hodin až dní, v závislosti na složitosti kusu, to je jasné. Poté následuje fáze úprav, která může zahrnovat například změny v délce, přidání nebo odebrání kapes, nebo úpravy délek rukávů – to vše podle toho, jak to chce klient.