Přibližte si bungalovem atmosféru vaší dovolené


Někteří lidé se rádi inspirují dobrými nápady, které spatří mimo svůj domov, například na dovolené. Kupříkladu při jízdě vlakem si povšimnete, že má někdo na zahradě vysázený živý plot z tújí, anebo se tu vypínají do dvoumetrové výšky obří slunečnice, a tak hned druhý den spěcháte do zahradnictví a realizujete svůj smělý plán výsadby živého plotu u vás na chatě. Velmi podobně na vás může zapůsobit i pobyt na dovolené, jestliže si objednáte stylové ubytování v přízemním bungalovu.

obytný prostor

Můžete se s nimi setkat například na Kanárských ostrovech, na ostrově Gran Canaria v oblasti Maspalomas, kde nízké bungalovy tvoří celou obytnou čtvrť. Jestliže jste tam nikdy nebyli, tuto destinaci vřele doporučujeme, protože patří k nejzajímavějším v subtropickém podnebí, kde je navíc velmi příjemné klima po celý rok.

dům bungalov

Zaměříme-li se nyní na domy typu bungalovu 5 + kk, mohli bychom si tu krátce shrnout některé jejich zásadní přednosti:

Nízké domy jsou přívětivější – vysoké patrové stavby budí sice respekt, ale jsou spíše neosobní, protože musíme překonávat výškové rozdíly pomocí schodiště, a to slouží pouze jako spojnice mezi obytnými prostory. Jestliže se odehrává vše na jednom patře, máme tu všechno pěkně po ruce a připadáte si, že je dům prostornější a hezčí. Nízké domy také nestíní pronikajícím slunečním paprskům, je tu obecně více světla, a to příznivě působí na psychiku. Právě proto se v rekreačních oblastech staví nízké domy, aby si tu lidé dobře odpočinuli a cítili se tu šťastní.

Vše pěkně při ruce – odbíhat neustále po schodech do prvního nebo dokonce druhého patra a hledat různé předměty, je otravné. V bungalovu je vše blízko sebe, je to z kuchyně do ložnice jen pár kroků, a máte také lepší přehled o tom, co se odehrává v domě například pokud si domů pozvete návštěvu, nebo si přizvou vaše děti své spolužáky.