Je řešením problémů půjčka?

Mnohé problémy, které na nás v průběhu života doléhají, souvisejí s penězi. Přesněji řečeno s nedostatkem peněz. Takové finanční prostředky jsou totiž skoro za vším, co nás v životě potkává, musíme jimi platit za kdeco, a když se nám jich prostě přestane dostávat, naše situace se komplikuje. A může to vést dokonce i k hodně nepříjemným, ba třeba i tragickým koncům.

Bez peněz my lidé prostě neobstojíme. Musíme je mít, abychom je mohli utrácet a tím získávat to, co potřebujeme. A když si jich nezvládneme dost vydělat, je prostě obvykle na čase obrátit se na někoho se žádostí o půjčku. Která se pro nás může stát řešením neplánovaně vzniklých dočasných potíží.

cizí mince

Ale s čím se my žadatelé o půjčku nejednou setkáváme, když projevíme o takovou pomoc zájem? Klidně i s tím, že sice můžeme v nějakém finančním ústavu podat žádost, ale nakonec nám ji zamítnou. Což je sice nepříjemné, ale vlastně i logické. Půjčky se přece musejí splácet, a kdo by pomáhal někomu, kdo možná nedokáže svůj dluh vyrovnat?

A tak se vyžadují patřičně vysoké příjmy a čisté registry dlužníků. A kdo toto nabídnout nesvede, má smůlu. V bance se s ním nemilosrdně rozloučí. A má pak takový člověk ještě někde naději na získání potřebné finanční pomoci?

cizí peníze

Vlastně má. Nabízí se tu přece i nebankovní hypotéka, u které častokrát uspějí i ti, kdo se jinde vyplnění své touhy po získání půjčky nedočkali.

U nebankovní hypotéky se sice musí na rozdíl od bankovních půjček dát do zástavy nemovitost, což činí takovou hypotéku pro někoho nedosažitelnou, ale ti, kdo mají nemovitý majetek, mají právě tady všechny výhody na své straně. Protože při zástavě nemovitosti tu půjčí i těm, jimž by už preventivně nikdo jiný nepůjčil. Protože nemovitostí je splácení žádoucně zaručené. A to je to hlavní, o co u půjček jde. Jakmile je splácení zaručené, půjčí u nás kdokoliv komukoliv. I nebankovní společnost nedostatečně bonitním žadatelům.

Někdy pomůže jen půjčka

S penězi je to často složité. My lidé je potřebujeme, abychom mohli vést takový život, jaký je podle našeho názoru dokonalý nebo přinejmenším akceptovatelný, jenže taková potřeba nedává ani sebemenší záruku, že budeme dost takových peněz mít. Někdy se nám sice daří se svými příjmy vyjít a třeba si z nich dokážeme i něco naspořit, jenže to není pravidlem. A vedle těch z nás, kterým se takto daří, jsou tu i ti, kteří mají prostě smůlu a třou bídu s nouzí.

Někdy prostě peníze nemáme. Chtěli bychom je mít, ale není nám přáno. A tak se ocitáme v situaci, jaké bychom nejraději unikli, kdyby to bylo možné. Ale copak lze mít peníze, když je nemáme?

švýcarská mince

Když se nad tím zamyslíme, zjistíme, že to vlastně není nemožné. I když jsme na tom finančně špatně, neznamená to, že se musíme bez peněz obejít. Protože na co nám nestačí naše příjmy, s tím nám může pomoci půjčka. Samozřejmě pokud o ni máme zájem a dostaneme ji.

A když bychom o půjčku zájem měli? Jak to zařídit, abychom ji i dostali?

V první řadě si tu musíme ujasnit, za jakých podmínek jsme schopni a ochotni půjčku akceptovat. Je třeba udělat si představu o tom, kolika peněz je nám zapotřebí, jaké úroky, poplatky, splátky a délka splácení jsou pro nás přijatelné. A podle toho si pak musíme vybrat půjčky, které takovým parametrům odpovídají.

dvacítky eur

Pak ale musíme zvážit i to, jaké půjčky jsou nám k dispozici. Když jsme totiž bonitní, máme dost na výběr, zatímco s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků nebo exekucemi se o nás finanční ústavy určitě nebudou přetahovat.

A když to vše vezmeme v potaz, zbydou nám půjčky, o které má smysl žádat. A pokud nám padne do oka nejlevnější hypotéka, máme jistotu, že potřebné peníze dostaneme, pokud se za ně zaručíme zástavou nemovitosti.

Díky takové zástavě má šanci uspět u nebankovní hypotéky kdekdo. A proto si právě tu půjčují ti, kdo nevyšli s penězi a potřebují jich víc, než kolik jich zrovna mají.