Je řešením problémů půjčka?

Mnohé problémy, které na nás v průběhu života doléhají, souvisejí s penězi. Přesněji řečeno s nedostatkem peněz. Takové finanční prostředky jsou totiž skoro za vším, co nás v životě potkává, musíme jimi platit za kdeco, a když se nám jich prostě přestane dostávat, naše situace se komplikuje. A může to vést dokonce i k hodně nepříjemným, ba třeba i tragickým koncům.

Bez peněz my lidé prostě neobstojíme. Musíme je mít, abychom je mohli utrácet a tím získávat to, co potřebujeme. A když si jich nezvládneme dost vydělat, je prostě obvykle na čase obrátit se na někoho se žádostí o půjčku. Která se pro nás může stát řešením neplánovaně vzniklých dočasných potíží.

cizí mince

Ale s čím se my žadatelé o půjčku nejednou setkáváme, když projevíme o takovou pomoc zájem? Klidně i s tím, že sice můžeme v nějakém finančním ústavu podat žádost, ale nakonec nám ji zamítnou. Což je sice nepříjemné, ale vlastně i logické. Půjčky se přece musejí splácet, a kdo by pomáhal někomu, kdo možná nedokáže svůj dluh vyrovnat?

A tak se vyžadují patřičně vysoké příjmy a čisté registry dlužníků. A kdo toto nabídnout nesvede, má smůlu. V bance se s ním nemilosrdně rozloučí. A má pak takový člověk ještě někde naději na získání potřebné finanční pomoci?

cizí peníze

Vlastně má. Nabízí se tu přece i nebankovní hypotéka, u které častokrát uspějí i ti, kdo se jinde vyplnění své touhy po získání půjčky nedočkali.

U nebankovní hypotéky se sice musí na rozdíl od bankovních půjček dát do zástavy nemovitost, což činí takovou hypotéku pro někoho nedosažitelnou, ale ti, kdo mají nemovitý majetek, mají právě tady všechny výhody na své straně. Protože při zástavě nemovitosti tu půjčí i těm, jimž by už preventivně nikdo jiný nepůjčil. Protože nemovitostí je splácení žádoucně zaručené. A to je to hlavní, o co u půjček jde. Jakmile je splácení zaručené, půjčí u nás kdokoliv komukoliv. I nebankovní společnost nedostatečně bonitním žadatelům.