Oslava bez dortu?

Tradice dávání doru k narozeninám je velmi stará, a dodnes se jí držíme. Většina rodin sice tuto tradici drží hlavně u malých dětí, protože vidět jejich rozzářené oči, když se před ně postaví dort ve tvaru jejich oblíbené pohádkové postavy, je jedna z nejlepších věcí na světě. Někdo zvládne dort upéct sám, ale mnoho rodičů dává přednost možnost nechat si dort upéct na zakázku.

dort narozeniny

Pokud chcete aby dort vypadal jak má, určitě je potřeba dbát na to, abyste vybrali někoho, kdo dorty umí opravdu péct. V opačném případě můžete být v den předávání dortu pořádně nemile překvapeni. Na internetu najdete celou řadu recenzí, kde si můžete často prohlédnout i fotografie dortů. Pak snadno najdete cukrářku či cukráře, kteří požadovaný dort zvládnou.

Móda se nevyhýbá ani dortům. Dříve byly v módě dorty z ořechového korpusu, které se zdobily čokoládovou polevou a máslový krémem. Takové dorty dělávaly naše babičky. V posledních letech byly v módě dorty potažené fondánem. Tento druh dortu je oblíbený právě mezi dětmi, protože z fondánu se dají vytvarovat jejich oblíbené postavičky. V současné době je v módě zcela jiný druh dortu. Už se tolik nepoužívá fondán, protože je příliš sladký a nezdravý. Oproti tomu se vrací do módy ovocné dorty ozdobené jedlým papírem. Je jen na vás jaký dort zvolíte. U dortu na zakázku si můžete vybrat korpus i náplně.

dort svíčky

Co by to bylo na dort pro dítě, kdyby na něm chtěly svíčky na dort? Děti milují když si můžou svíčky sfouknout a něco si u toho přát. Na trhu je velké množství dortových svíček, které můžete na dort naskládat a díky kterým bude dort vypadat zase trochu jinak. Existují svíčky ve tvaru čísel, barevné svíčky, a dokonce můžete natrefit na svíčky, které mění barvu během hoření. Ať vyberete jakékoliv, děti z nich budou nadšené, protože je to něco co nevidí každý den.