Někdy pomůže jen půjčka

S penězi je to často složité. My lidé je potřebujeme, abychom mohli vést takový život, jaký je podle našeho názoru dokonalý nebo přinejmenším akceptovatelný, jenže taková potřeba nedává ani sebemenší záruku, že budeme dost takových peněz mít. Někdy se nám sice daří se svými příjmy vyjít a třeba si z nich dokážeme i něco naspořit, jenže to není pravidlem. A vedle těch z nás, kterým se takto daří, jsou tu i ti, kteří mají prostě smůlu a třou bídu s nouzí.

Někdy prostě peníze nemáme. Chtěli bychom je mít, ale není nám přáno. A tak se ocitáme v situaci, jaké bychom nejraději unikli, kdyby to bylo možné. Ale copak lze mít peníze, když je nemáme?

švýcarská mince

Když se nad tím zamyslíme, zjistíme, že to vlastně není nemožné. I když jsme na tom finančně špatně, neznamená to, že se musíme bez peněz obejít. Protože na co nám nestačí naše příjmy, s tím nám může pomoci půjčka. Samozřejmě pokud o ni máme zájem a dostaneme ji.

A když bychom o půjčku zájem měli? Jak to zařídit, abychom ji i dostali?

V první řadě si tu musíme ujasnit, za jakých podmínek jsme schopni a ochotni půjčku akceptovat. Je třeba udělat si představu o tom, kolika peněz je nám zapotřebí, jaké úroky, poplatky, splátky a délka splácení jsou pro nás přijatelné. A podle toho si pak musíme vybrat půjčky, které takovým parametrům odpovídají.

dvacítky eur

Pak ale musíme zvážit i to, jaké půjčky jsou nám k dispozici. Když jsme totiž bonitní, máme dost na výběr, zatímco s nízkými příjmy a záznamy v registrech dlužníků nebo exekucemi se o nás finanční ústavy určitě nebudou přetahovat.

A když to vše vezmeme v potaz, zbydou nám půjčky, o které má smysl žádat. A pokud nám padne do oka nejlevnější hypotéka, máme jistotu, že potřebné peníze dostaneme, pokud se za ně zaručíme zástavou nemovitosti.

Díky takové zástavě má šanci uspět u nebankovní hypotéky kdekdo. A proto si právě tu půjčují ti, kdo nevyšli s penězi a potřebují jich víc, než kolik jich zrovna mají.