Jak se v létě osvěžit pitným režimem?

Léta u nás bývají za poslední roky velmi krušná. Teploty jsou na vysoké úrovni, AV půlce léta už všichni doufáme, že brzy přijde podzim, a budeme se moci trochu schladit. Vysoké teploty ale většinou přetrvávají dlouhé měsíce. Proto každý z nás hledá způsob, jak se osvěžit. Během léta bychom neměli zapomínat na pitný režim, který je v těchto měsících důležitější než kdy jindy. Měli bychom se snažit vypít za den co nejvíce tekutin, ale těch správných. Pojďme se podívat, jaké nápoje vám pomohou se během letních dnů osvěžit.

ledová kávas

Ledová káva

Jste milovníky kávy? Pak zkuste vyměnit šálek horké kávy za ledovou kávu. Určitě jste si ji někdy dávali v kavárně nebo v různých restauracích, ale ledovou kávu si snadno připravíte i sami doma. Stačí si uvařit espresso a nechat ho vychladit. Vezměte si vysokou sklenici, nejlépe třeba termo sklenici na latte, která vám pomůže udržet studenou teplotu nápoje, přidejte několik kostek ledu a mléko. Pro milovníky sladkého je možno nápoj dosladit, nebo přidat nějaký sladký sirup do kávy.

Ledový čaj

Někdo možná nemusí ledovou kávu, ale ledový čaj milují téměř všichni. Jeho příprava je velmi jednoduchá. Na ten úplně nejobyčejnější vám postačí váš oblíbený čaj, který uvaříte, dáte vystydnout do lednice, přidáte citron, něco na oslazení a třeba lístky máty. A osvěžující zdravý nápoj máte na světě.

ledový čaj

Voda s ovocem

Určitě víte, že voda se doporučuje jako základ našeho pitného režimu. Čistá voda nám dodá potřebnou hydrataci, nemá žádné kalorie, a nejlépe zažene žízeň. Někdo má možná problém s tím, že voda nemá žádnou chuť. To jde ale snadno napravit. Připravte si džbán studené vody, a nakrájejte do něj všemožné ovoce. Skvělé jsou například citrony, pomeranče nebo bobulovité ovoce, jako maliny nebo borůvky. Přidat můžete i třeba mátu, která dodá vodě osvěžující chuť.