Máte málo nebo tak akorát?

Mnohé domácnosti se dostaly do situace, kdy během každého měsíce rozlišují dva stavy, a to před výplatou a po výplatě. Není to nic příjemného a všichni doufáme, že se situace na trhu uklidní a ceny se dostanou alespoň částečně opět do přijatelné výšky.

Počítat každý měsíc své příjmy a výdaje, to chce mnoho přemýšlení, co si můžeme a co si nemůžeme dovolit, ale pokud si celý měsíc rozložíme na úseky, vyčleníme peníze na nutné výdaje, nájem a jídlo, měli bychom mít jasnou představu, zdali nám něco zbude, či jestli jsme s příjmy a výdaji na nule. Nejhorší varianta je pochopitelně, když naše příjmy na výdaje nestačí a my se pomalu dostáváme do mínusu. Pak je na místě razantní šetření, i za cenu snížení našeho komfortu, ale neustálé propadání se do mínusu nemůže nikdy dobře skončit.

štěstí

Možná, že patříte do té šťastné skupiny, která má o něco vyšší příjmy než výdaje a tak se ji podaří měsíčně i něco ušetřit nebo si dopřát nějaké ty nákupy navíc. Možná byste měli zvážit, zda peníze navíc neinvestovat, třeba do koupě nemovitosti, i za cenu hypotéky. Nemovitosti jsou výhodný způsob, jak zhodnocovat své peníze, s téměř stoprocentní jistotou, že o peníze nepřijdete. Nemovitosti budou mít stále stejnou ne-li vyšší hodnotu.

štěstí

Pokud si na otázku: Jak jsme na tom s penězi, https://www.hypotekybezregistru.cz/jak-jsme-na-tom-s-penezi/ odpovíte, že špatně, měli byste se zaměřit na navýšení příjmů. I brigáda, při které si budete říkat, že je pod vaši úroveň, třeba úklid nebo roznáška letáků, vám ale může zachránit rodinný rozpočet a není důvod se stydět za to, že pracujete po brigádách. Možná žijete skromně, moc neutrácíte a tak nemáte s penězi žádné velké trápení. Ale takových lidí a rodin je málo. Většina domácností ale má peněz nedostatek. Je jen na nich, jak se s touto situací poperou a zdali z ní vyjdou vítězně nebo s hromadou dluhů.