Cesta z únava

Dlouhodobá únava pramenící z neustálých povinnosti a jejich plnění vede k naprostému vyčerpání organismu. Problémem potom bývají i běžné denní činnosti jako je například péče o domácnost. Každý potřebuje čas od času odpočinek a hlavně kvalitní spánek, protože jedině tak lze normálně fungovat. Stres a vypětí organismu vede k problémům, které mohou být i velmi závažné. Takto vážné potíže vás mohou dostat až do nemocnice.

kratom prášek

Není potřeba fungovat nadoraz
Problémy s neustálým plněním úkolů má mnoho lidí, od běžných zaměstnanců jako jsou třeba řidiči až po lékaře a tyto potíže se nevyhýbají ani rodičům, kteří pečují o malé děti. Extrémní únavu zažívají lidé, kteří dlouhé roky pracují i v noci. Směnný provoz není z hlediska zdraví vůbec vhodný, ale bohužel je často nevyhnutelný. Lidé pak hledají cestičky jak vydržet nápor a neusnout v průběhu směny.

Většina lidí automaticky sahá po kávě, protože je to jedna z věcí, která opravdu může pomoct. Nic ale není při dlouhodobém užívání zdravé, a to platí i o kávě a energetických nápojích, které často užívají už velmi mladí lidé. Káva a energetické nápoje rozhodně nepatří mezi to nejzdravější co jde pít, ale může to občas pomoct. Problém je že na tyto látky je možné si vypěstovat závislost.

žena únava

Poměrně velkou novinkou je kratom, který může fungovat jako energetický nápoj, ale také jako sedativum. Dá se sehnat ve specializovaných obchodech a existuje ho několik druhů. Je to prášek z tropické rostliny, a používají ji lidé už velice dlouho. Na každý problém existuje jiný druh kratomu. Jestli potřebujete zůstat v práci vzhůru nebo naopak trpíte depresí či chronickou bolestí, je tato rostlina možná to co hledáte. Nikdy předem nevíte jak na něj budete reagovat a proto je nejlepší jej vyzkoušet doma. Vyhnete se tak případně problémům například v práci.