Změna pojišťovny je snadná věc


V průběhu života měníme spoustu věcí. Zaměstnání, partnery, místo bydliště, lékaře. A také pojišťovnu. Pokud využíváte služeb pojišťovny, jste věrní jedné pojišťovně již od mladého věku, nebo jste během let pojišťovnu měnili? Pokud ne, možná přišel čas si projít znovu produkty, které u své pojišťovny máte a zkontrolovat, jestli je někde nemůžete dostat výhodněji. U pojišťovny si můžeme pojistit spoustu věcí. Nemluvíme samozřejmě o zdravotních pojišťovnách, kde odvádíte ze zákona povinné zdravotní pojištění, ale o bankovních a nebankovních pojišťovnách, kde si můžete pojistit zdraví, odpovědnost, dům, auto, majetek, elektroniku nebo dokonce domácí mazlíčky.

smlouva

Produktů v pojišťovnictví, které vám mohou být nabídnuty je opravdu mnoho. Jednotlivé pojišťovny se ale od sebe liší. Pokud byste si nechali vystavit nabídku třeba od třech https://www.divadlovdlouhe.cz/repertoar/pisne-v-jidis/ pojišťoven na stejný, nebo velmi podobný produkt, nikdy nebudete mít stejnou nabídku. Může si lišit měsíční částka, kterou za pojištění zaplatíte, výše plnění pojištění, podmínky a další věci. Smlouva, kterou jste uzavírali před několika lety může být nyní již zastaralá a ke svému překvapení možná zjistíte, že máte k dispozici daleko lepší podmínky, které vám mohou různé pojišťovny nabídnout.

jednání

Změna pojišťovny je samozřejmě možná a neměl by to být prakticky žádný problém. Ve smlouvě máte vždy uvedeno, jak lze ukončit pojištění. Podívejte se na různé srovnávače pojištění nebo navštivte přímo pojišťovnu, o kterou máte zájem a nechte si vystavit nabídku. Nebojte, na nabídku nemusíte říkat ano. Už na začátku uveďte, že se chcete pouze informovat o tom, co vám mohou jako pojišťovna nabídnout. Některé typy pojištění je určitě dobré mít uzavřené. Pojištění rozhodně není zbytečností. Více se dozvíte v článku Chcete změnit pojišťovnu hypotekybezregistru.cz.