Jaký plot je ideální?


Mít plot okolo domu je důležité z mnoha důvodů. Tím hlavním je oddělení vašeho pozemku od ostatních – takže nikdo ze sousedů ani z cizích lidí k vám nebude chodit, protože plot jim jasně dá najevo že toto je cizí majetek, který jsou ze zákona povinni ctít. Měla by to být stopka i pro zloděje a zvířata. Vždycky je lepší plot mít, a pokud si vyberete neprůhledný plot, budete mít navíc větší soukromí. Jednotlivé ploty jsou různě nákladné, mají jiné designy a hodí se na jiné pozemky.

kovový plot

  • Pletivo

Pletivo je typ plotu, se kterým se i v dnešní době setkáváme nejčastěji. Lidé ho často volí hlavně na zahrady u řadových domů, kde může být problém postavit zídku nebo betonový plot. Je to levné a rychlé řešení, které ale nevypadá zrovna hezky a moderně. Proto od něj spousta lidí ustupuje a mění ho i u starších domů za jiné typy plotů.

  • Dřevo

Dřevo je krásný přírodní materiál, který je nadčasový a nikdy nevyjde z módy. Stačí ho neimpregnovat a může být hezké mnoho let. Nicméně postupem času začne blednout a musí se přebrousit a znovu natřít, což část lidí od jeho pořízení odrazuje.

Ven se hodí i kombinace materiálů. Velmi populární je gabionový plot, který je ale jeden z nejdražších. Jde o drátovanou klec vysypanou kameny. Vypadá to krásně, nahoře na plotu se dají pěstovat sukulenty, což design plotu ještě vylepší, ale je cenou úplně někde jinde.

okrasný plot

  • Betonový plot

Betonový plot je ideální pro všechny, kdo chtějí mít vyšší soukromí a plot bez údržby. Stavba betonového plotu by měla být zajištěna profesionální firmou, protože jednotlivé díly jsou velice těžké a při neodborné manipulaci by se mohli lidé zranit. Beton odolává vlivům počasí, vydrží ve větru, za deště i za mrazu. Jediné co se na něm může objevit, jsou mechy a lišejníky, které lze snadno odstranit pomocí vysokotlakého čističe.
Ozvěte se nám pro nezávaznou kalkulaci.