Solární sprcha pro vaši zahradu

Víte, co je to solární sprcha? Možná jste ani netušili, že ji potřebujete, ale solární sprcha je skvělou vychytávkou zejména pro ty, kteří mají bazén, ale nejenom pro ně. Solární sprcha na zahradu je vítaným doplňkem pro všechny, kteří mají zahradu a rádi si na ní užívají letních dní. Jak taková sprcha vlastně funguje? Solární sprcha se skládá z nádrže na vodu a poté sprchové hlavice, z které po zapnutí voda teče. Sprcha funguje bez toho, aniž by musela být připojena k elektřině nebo k jinému zdroji energie. O to se totiž stará slunce, proto má název solární sprcha.

sprcha

Nádrž je stavěna tak, aby skrze ni bez problému prošli sluneční paprsky a zvládli vyhřívat vodu, kterou do ní umístíte. Nádrž má různou velikost a to, kolik litrů se do ní vleze je závislé na tom, jak velkou sprchu si pořídíte. Ovšem díky slunci se může voda v ní vyhřát až na 50–60 stupňů celsia, což už je nádherně teplá až horká voda. Vzhledem k teplotě vody buďte tedy při pouštění sprchy opatrní, aby nedošlo třeba k nepříjemnému popálení. Jelikož se voda ve sprše ohřívá pomocí slunce, musíte si najít na zahradě takové místo, kde slunce svítí co nejdéle během dne.

zahradní sprcha

Pokud ji postavíte někam do stinného místa, nikdy nedosáhnete krásně teplé vody. Sprchu pak můžete využívat celé léto. Pokud přijdete například z práce, cítíte se po horkém dni v kanceláři zpocení a chcete na sebe pustit proud vody, nemusíte plýtvat vodu a ohřev vodu v domácnosti. Jednoduše shoďte oblečení a zaplujte pod solární sprchu. Ještě více ji oceníte, pokud máte bazén. Před vstupem do bazénu byste se vždy měli osprchovat. Pot, špína z vašeho těla a třeba zbytky opalovacího krému zbytečně znečišťují vaši vodu. Opláchnutím v tekoucí vodě tomuto problému zamezíte. Stejně tak potom, co se vykoupete bazénu, ze sebe můžete pomocí solární sprchy smýt zbytky chemikálií z bazénu, které vám na kůži ulpěli.