Jak jako student fungovat

Být student je velmi těžké, protože jste najednou v dospělém životě, ale zároveň nejste, protože studujete a nemůžete prakticky ani vydělávat peníze, protože se musíte učit neustále do školy na zkoušky, abyste to vůbec zvládli. Je to velmi těžké obzvlášť s těmi penězi, a tak hodně studentu zjistí, že na studium ani nemají peníze. U nás je studium zdarma, nebo financuje ho stát, pokud studujete jen určitý počet let a pokud jdete téměř hned po střední škole studovat. Řeč tedy není o samotném studiu, protože to se neplatí, alespoň ne u nás, ale řeč je spíše o nákladech, které jsou se studiem spojeny. Učebnice stojí i několik tisíc, musíte si koupit také kvalitní notebook, případně tiskárnu se skenerem, protože občas se stane, že si něco budete muset vytisknout a podobně. Všechno tedy potřebujete a musíte si to koupit.

student

Některé obory také musí nakoupit různé věci – doktoři plášť, a ještě k tomu další pomůcky, které budou používat ke studiu. Není to jednoduché ani když vám pomáhají rodiče. To je na tom to nejhorší, protože mnoho studentů na to peníze prostě nemá. Takhle to u nás funguje. Ale nejen u nás, toto je problém celého světa. Navíc je studium velmi dlouhé a kolikrát studenti nemají tu motivaci to studovat a většina z nich vypadne hned na začátku. To je na tom to nejhorší. A pak se divíme, že nemáme například dostatek zubařů.

univerzita

Vydělávat si peníze jako student je hodně těžké, pokud se chcete zároveň plně věnovat i jiným věcem a hlavně studiu. Musíte si proto najít brigádu, kde budete pracovat například jen o víkendech, protože jinak to nedáte a není možné si peníze vydělat. Na to si dávejte pozor. Škole se věnovat musíte, jinak můžete rovnou odejít. Proto když už rovnou víte, že vám rodiče nemohou pomoci, běžte na dálkové studium, případně na jednodušší obory, kde nebudete mít tolik hodin týdně a kde případně i mimo víkendy můžete jít pracovat. Snažte se to skloubit dohromady.