Mobilní telefon a gaming

Zařízení současnosti

Jak vypadali první mobilní telefony ví asi každý z nás. Byly to těžká zařízení, které měla vlastní kufřík a s takovou krabicí jsme se mohli pohybovat. Ze začátku to byla záležitost především pro bohaté. Postupně se zařízení začali zmenšovat až do podoby běžných tlačítkových mobilů, které se staly dostupné pro velkou část obyvatel. Trend zmenšování se následně však obrátil, protože s dotykovými telefony začala velikost výrazně narůstat.

tlačítkový mobil

Funkce telefonování zůstala, ovšem je to už spíše takovou samozřejmostí. Dnes nás zajímá například připojení k internetu. Díky němu se nám totiž otevírá brána to virtuálního světa, který můžeme mít všude s sebou, protože spousta lidí nosí svůj mobil po celý den v kapse či ho má někde nablízku. Na druhou stranu to zase není dobré přehánět, protože si takto můžeme snadno vypěstovat závislost. Avšak rozhodně platí, že je to skvělý pomocník pro vzdělávání a mnohdy i pro zaměstnání.

Spousta her

Rozhodně u dnešních zařízení stojí za zmínku také vysoký výkon. I když nemáme zrovna nejdražší model, tak můžeme dosáhnout na solidní hardware. K čemu je nám vlastně dobrý? Využijeme ho při hraní všech možných her. Nejsou sice na takové úrovni jako špičkové počítačové tituly, ovšem za ty léta prošly velkým pokrokem. Výhodou je, že se můžeme bavit kdekoliv a řada mobilních her je zábavnějších než kdejaké počítačová.

dotykový mobil

Ovládání nám může dost zpříjemnit gyroskop, který se hodí například u závodních her. Zároveň si u řady her můžete užívat opravdu propracované herní grafiky, která ještě podpoří zážitek. Jestliže máte zařízení Android, tak Vám pro stahování bude stačit obchod Play. Zde totiž naleznete spoustu různých her, recenze na ně, a navíc si je můžete různě filtrovat. Zároveň často je tu možnost propojení s účtem Google, aby Vám postup ve hře zůstal i po vymazání hry a následném stažení.