K čemu poslouží nanofolie na autoskla

Jakou má reálnou cenu folie na auto Nanofilms, je otázka, kterou si kladou někteří majitelé osobních vozidel ještě před tím, než se rozhodnou mít tmavá autoskla a odlišovat se od většiny ostatních aut v běžném provozu. Co je vlastně na takových sklech zajímavého a hlavně výhodného?

jízda v autě

Nejste pod drobnohledem – jak byste se cítili, kdybyste byli vystaveni pohledům lidí zvenčí 24 hodin denně, třeba ve výkladní skříni? Až na výjimky některých exhibicionistů je velice nepříjemné každému z nás, jestliže nám stále někdo vidí do talíře a má možnost nahlížet do soukromí. V autě to sice není tak extrémní, jak je tomu ve výkladních skříních, nicméně mnoho detailů lze odtud vyčíst, například jaké časopisy čte váš spolujezdec, s čím si vzadu hrají vaše děti, zda máte na sobě značkové triko, jak gestikulujete při řízení vozidla, anebo zda používáte za jízdy mobilní telefon. Toto vše může řidiče při jízdě rozptylovat a hůře se soustředí na samotné řízení, ovšem s tmavými skly si je vědom, že na něj nikdo nevidí, a bývá klidnější a vyrovnanější.

jízda za deště

UV záření – je-li nanofolie vybavena UV clonou, bude vás chránit před těmito paprsky, což oceníte zejména kvůli zraku, kdy nebudete při jízdě potřebovat sluneční brýle, které některým řidičům vadí, a mohou sklouzávat ze zpoceného nosu. UV filtr také chrání předměty v autě, například čalounění a palubní desku nebo odložený chytrý mobil.

Vysypávání skel – folie na sklech zabrání vysypání skla při nehodě nebo pokusu o krádež vozidla. U nehody je to někdy zásadní pomoc, protože vysypané sklo v kabině je nepříjemné na pokožku. Sice vás nepořeže, ale rozhodně to není žádný balzám, který je příjemný na dotek, a s níž byste si rádi hráli třeba doma na koberci. Autofolie zadrží téměř všechny skleněné úlomky, a to pak také usnadní úklid v autě a nadcházející servisní práce.