Jak nejlépe doplnit kolagen

S přibývajícím věkem postupně klesá v těle produkce kolagenu. Což má neblahé účinky na velkou část těla. Kolagen je totiž v těle takové pojivo, které se vyskytuje v pohybovém aparátu, tedy v kostech, svalech, vazech i kloubech. Ale je také v kůži, vlasech, nehtech i zubech. A když jeho produkce po třicátém roce začne klesat, tak se negativní účinky začnou projevovat. Začnou se objevovat první vrásky, zuby jsou křehčí, nehty se více lámou a stejně tak vlasy. Také začíná bolest zad, v kloubech se může objevit takové typické praskání.

zdravá pleť

Proto je dobré myslet nejenom na vyváženou a pestrou stravu bohatou na minerály a vitamíny, ale také je možné kolagen doplňovat. Hydrolizovaný kolagen je tak skvělou volbou, jak do těla dostat více kolagenu a tím předcházet vzniku jeho nedostatku a negativním projevům. Při pravidelném a dlouhodobém užívání kolagenu se zmírňují již vzniklé vrásky, jejich vznik je mírnější a netvoří se hluboké vrásky. Pleť je pružnější a kolagen také bojuje i s celulitidou. Ale výsledky budete také pozorovat i na vlasech. Ty budou méně vypadávat, jsou zdravější a i rychleji porostou. A to samé nehty. Pozitivní účinky doplnění kolagenu také pocítíte na pohybovém aparátu.

dlouhé vlasy

Je třeba najít opravdu kvalitní kolagen. Je možné užívat holý kolagen nebo v různých příměsích. Je dobré také doplňovat další vitamíny a minerály. Ale to lze zajistit i zdravou a vyváženou stravou. Je třeba nezapomínat i na zdravý a pravidelný pohyb. Ale také na odpočinek, dostatek spánku, práci se stresem. Budování kvalitních mezilidských vztahů a celková péče o tělo, ale i o duševní zdraví. Což je pro tělo základ a je třeba na tom pracovat po celý život. Tak lze udržet pevné zdraví. Ale i pomocí doplňků lze podpořit své zdraví a budovat zdravé a krásné tělo, ve kterém se budete cítit dobře a které vám umožní dělat aktivity, které si přejete.