4 tipy, jak si zlepšit život

1) každé ráno a večer meditujte

Nemusíte nutně hodinu sedět v tureckém sedu a nehnutě vydávat zvuk „óm“. Najděte si na youtube nahrávku, která vás meditací provede. Oblíbené jsou například ty na zvýšení sebelásky. Trvají kolem 10-15 minut a uvidíte, že si u nich krásně odpočinete. Pěstujte si tento zvyk a meditace měňte dle libosti například za finanční hojnost či zdravotní.

žena

2) sepište si seznam svých úspěchů a silných stránek

Možná se vám tento úkol zdá těžký a na první dobrou vás nic nenapadá. Ale dejte mu čas. V klidu se usaďte, vezměte tužku a papír a začněte sepisovat. Jaké jsou vaše silné stránky? Co na vás ostatní mají rádi? Jste empatická, umíte dobře poradit, jste dobrá organizátorka? Skromnost stranou, napište vše, co vás napadne. To samé s úspěchy. Dokončila jste úspěšně vysokou školu, prošla kurzem cukrářky, porodila dvě zdravé děti? Až budete mít seznam hotový, dejte si ho do pěkného rámečku a vystavte na viditelné místo. Při slabších chvilkách se na seznam podívejte a připomeňte si, co vše jste už dokázala.

3) pěstujte své koníčky

Mít čas na své koníčky je velice důležité. Při jaké činnosti pociťujete stav „flow“? Kdy čas plyne a vy ho vůbec nevnímáte. Ráda vyrábíte výrobky z pryskyřice, běháte maraton nebo vyrábíte pampeliškový med? Zdokonalujte se ve svých zálibách a najděte si na ně čas. Zlepšíte tak svůj psychický stav, podpoříte mozek a zvýšíte vylučování hormonů dobré nálady a spokojenosti.

strava

4) zdravě jezte a nezapomeňte na pohyb

Abyste podpořila své fyzické zdraví zaměřte se na zdravou stravu a přirozený pohyb. Dopřejte si co nejvíce čerstvého ovoce a zeleniny, luštěnin, ryb, libového masa, kysaných mléčných výrobků a celozrnných potravin. Kde můžete choďte pěšky a obzvlášť v letních měsících buďte často venku na čerstvém vzduchu. Zdravý životní styl doplňte o kvalitní dostatečný spánek.