Kouzelné předzahrádky

Máte-li rodinný dome a u něho zahradu, je velmi pravděpodobné, že na zahradě nemáte jen trávník, ale budete mít i záhonek, ať už na zeleninu nebo jen na okrasné kytičky a stromečky. Mnohé rodinné domky mají úplně neskutečné předzahrádky. Je to prostor mezi brankou v plotě a vstupem do domu. Chodníček, který je lemovaný třeba levandulemi, mulčovací kůrou vysypaný kruh nebo ovál a v něm cypřiše i cypřišky, jalovce či jiné jehličnaté tvarovatelné stromečky. Nebo třeba skalka, na které najdete rozkvetlé skalničky od časného jara až do prvních zimních mrazíků.

hadice

Založení takových předzahrádek je otázka volného času, který jejímu založení chcete obětovat. Není to až tak otázka peněz, protože při troše šikovnosti si vše poryjete sami, kameny na skalku či lemování chodníčků si můžete donést od řeky a některé kytičky si můžete donést přímo z přírody, pochopitelně ne ty, které jsou chráněné nebo v chráněné krajinné oblasti.

Pokud už ale máte předzahrádku založenou, nebude vás už stát tolik práce, jako vám přinese krásy. Sem tam je potřeba vytrhat plevel, na jaře možná dokoupit nějakou kytičku, která v tuhé zimě umrzla, ale jinak stačí jen v parném létě předzahrádku zalévat. A co potřebujete k zalévání? Hadici a vodu.

hadice

Zahradní hadice by neměla chybět u žádného rodinného domku. Použijete ji nejen k zavlažování zahrady, ale také pokud máte bazén hadice přijde vhod. A určitě máte i auto, takže hadice na umývání auta, to je způsob jak ušetřit za myčku. A kde vzít vodu? Na zalévání zahrádky ideálně tu, která vám naprší na střechu a kterou bude chytat na nádrže, třeba di IBC kontejneru. Předzahrádka před domem je potěšení pro oko nejen pro obyvatele domku, ale i pro všechny, kteří prochází nebo projíždějí kolem a nezřídka je donutí sesednout z kola a předzahrádku se prohlédnout důkladně.

Tak ať vám všechno kvete a roste.